☀️Lato w pełni, ale piękna i słoneczna pogoda to zdecydowanie czas, kiedy nasze oczy i skóra wokół nich wymaga naszej specjalnej opieki! 💚 Przyjmijmy oficjalnie, że zmarszczki mają swój urok – w końcu pojawiają się wraz z wiekiem i są wpisane w naszą naturę. Choć teoretycznie nie mamy wpływu na zatrzymanie tego procesu, to przynajmniej znamy sposoby na jego spowolnienie.

Po pierwsze musimy zdać sobie sprawę z faktu, że długotrwałe przebywanie na słońcu naraża naszą skórę na duże dawki promieni UV, które to właśnie przyspieszają starzenie się skóry. Zanikają naturalne włókna kolagenowe odpowiedzialne za elastyczność skóry a dodatkowo spada ilość kwasu hialuronowego. A co ze zmarszczkami wokół oczu?👀

One niestety pojawiają się najszybciej. Dlaczego? Ponieważ skóra wokół oczu jest kilka razy cieńsza niż w innych miejscach na naszej twarzy. W okolicach oczu nie ma zbyt wielu gruczołów łojowych, co powoduje, że skóra jest bardziej sucha i delikatna, a co za tym idzie bardziej podatna na powstawanie zmarszczek. Dodatkowo nasza mimika sprawia, że w tym obszarze wykonujemy kilka tysięcy ruchów dziennie – a to kolejny czynnik wpływający na powstawanie zmarszczek w rejonie oczu. Co możemy na to poradzić?

Rozwiązanie jest bardzo proste! Sięgajcie po okulary przeciwsłoneczne z certyfikowanymi filtrami. W ten sposób chronicie nie tylko oczy, ale również skórę wokół nich. Jeśli nie potraficie odróżnić dobrych okularów, od tych przeciętnych (lub o zgrozo złych) umówcie się na wizytę w naszym salonie. Zyskacie pewność, że Wasze okulary dobrze chronią Was przed szkodliwym promieniowaniem UV. Proste? Jasne, że tak!